Chat Siteleri Bitti mi?

Chat anlamı itibari ile irc üzerinde anlık mesajlaşma sohbet etme demek ama Facebook chat sitelerini bitirme noktasına getirdi. Bir çok web sitesi artık kullanıcı kaybı yaşamakta ve bunun sorumlusu olarakta Facebook gibi paylaşım sitelerini göstermekteler. Ben bunun facebook ile kendi sitenizde yapacağınız uygulamalar ile aşılacağını düşünmekteyim. Yakın zamanda bununla ilgilide elbette bir şekilde çare bulmaya çalışacaklardır. Bakalım ne olacak göreceğiz.

Hatta Arkadaşlık siteleride çok büyük kayıplar yaşamakta. Büyük paralar harcayarak kurulmuş istanbul net gibi büyük arkadaşlık siteleri artık eskisi gibi verim alamadıklarını söylemekteler. Bedava hizmetler sunan Facebook kısaca herkese zarar vermekte.

Diğer büyük arkadaşlık sitesi olan siberalem com bile televizyonda reklamları çıkıyor olmasına rağmen Ferdi Tayfuru bile reklamlarında oynatmış olmasına rağmen büyük kayıplar yaşamaktadır.

Kısacası Chat sitelerini bitiren Facebooku ileride hangi yeni site bitirecek henüz belli değil ama beraber göreceğiz. Çünkü her yenilik diğer eskiyi götürür. Devre dışı bırakır bence ama göreceğiz.

About the author

admin

View all posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir