İnternette Chat yapan karısını öldürdü

Bu olay nerede olmuş derseniz hemen söyleyeyim Samsun’da olmuş arkadaşlar. Öldüren koca kendisini aldattığını düşünüyor ve olayı yapıyor. Peki konumuz hakkında detayları vermeden önce internet üzerinde başkaları ile sohbet yapmak aldatmak sayılır mı sizce?

Bu soruya verilecek cevaplar kişiye göre değişir arkadaşlar. Bence eğer amaç dostluk birileri ile dertleşmek ise ve bu kişi yani karşıdaki kişi sadece bu amaçla yaklaşıyorsa bunda sorun olmayabilir ama iki tarafta birbirlerine yakınlaşma aşk manasında birşeyler hissederek konuşuyorlarsa aldatma sayılabilir. Tabiki sonu öldürme ile bitmeli midir hayır asla. Mahkemeler var gidersin boşanırsın. Konumuza dönelim:

Chat yada diğer değimi ile internette arkadaş bulma servislerinde bulunan kişilerin sayısı git gide artmaya devam ediyor ama bu sefer ölümle bitti sonu.

İnternette Sohbet odalarında vakit geçirenlerin sayıları artarken bu durumla ilgilide ölenlerin sayısıda artıyor arkadaşlar.

Samsun’da 47 yaşındaki Ahmet Candan, internette chat yapan eşi 44 yaşındaki Büşra Candan’ı kendisini aldattığı şüphesiyle bıçaklayarak öldürdü.

İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi Letafet Caddesi’nde meydana gelen olayda, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde teknisyen olarak çalışan 2 çocuk babası Ahmet Candan, sürekli internette chat yapan eşi ev kadını Birsen Candan’ı, kendisini aldattığından şüphelenerek takibe aldı.

Saat 01.00 sıralarında eşini yine chat yaparken yakalayınca ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine mutfaktan bıçak alan Ahmet Candan eşine vurmaya başladı.

Bıçağın kadının vücudunda kırılması üzerine ikinci bir bıçak daha alarak vurmaya devam eden Ahmet Candan, bıçağı eşinin kalbine saplayıp bıraktı.

OĞULLARI KOŞUP KARAKOLA HABER VERDİ

Kavganın büyük bölümünü izleyen ve gözleri önünde babası tarafından annesi bıçaklanan C.C. korku ve panik içinde evden çıkarak yaklaşık 50 metre ileride bulunan Çiftlik Polis noktasına ulaşıp bekçiye “Babam annemi bıçakladı. Yardım edin” dedi.

Bunun üzerine kısa sürede eve gelen polislere kapıyı Ahmet Candan açtı. İlk belirlemelere göre göğüs hizasında 12 bıçak yarası bulunan ve kanlar içinde yatan kadına sağlık ekipleri müdahale etti ancak kurtaramadı.

Ahmet Candan gözaltına alınırken polise verdiği ilk ifadesinde, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü söyledi. Evde yapılan incelemenin ardından polis bilgisayar kasasına el koydu.

Cumhuriyet Savcısının evde yaptığı incelemenin ardından Birsen Candan’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

TUTUKLANDI

Samsun’da internette chat yapan eşi Birsen Candan’ı çift bıçakla 28 yerinden bıçaklayarak öldüren Ahmet Candan tutuklandı. Olayı gören ve koşarak polise haber veren çocukları C.C. şoka girdi. Adliyede savcıya ifade veren ilköğretim okulu 6’ncı sınıf öğrencisi C.C.’nin şoku atlatamadığı gözlendi. Psikolog desteği ile savcıya ifade verip gördüklerini anlatan C.C.’nin bir süre daha psikolog kontrolünde kalacağı belirtildi.

BOŞANMA DAVASI AÇIP GERİ ÇEKMİŞ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen Ahmet Candan savcılıktaki ifadesinde, “16 yıllık evliyiz. Eşimin erkek arkadaşıyla cep telefonundan görüştüğünü tespit ettim. Bu nedenle kendisiyle tartıştım. İntihara teşebbüs etti. 1’inci Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtım. Ama daha sonra barışarak davayı geri çektim” dedi.

’GECE YARISI BİR ERKEKLE İNTERNETTE OKEY OYNUYORDU’

Öldürdüğü eşini adını bilmediği erkek arkadaşıyla görüşmeyeceğini söylemesine rağmen sosyal paylaşım sitelerinde görüştüklerini tespit ettiğini iddia eden Ahmet Candan şunları anlattı:

“Ben erken yatarım. Bazen kalktığımda onu geceleri internetin başında bulurdum. Bana ’habersiz gelme’ derdi. Eşimin konuştuğu kişiye ’canım, aşkım’ dediğini gizlice yerleştirdiğim ses kayıt cihazından belirledim. Olay akşamı saat 22.00 sıralarında yattım. Gece yarısı kalktım. Eşimin bilgisayarda M.Ç. isimli bir şahısla okey oynadığını gördüm. Ben geldikten sonra da oyun oynamaya devam etti. Bu nedenle tartışmaya başladık. Bana ’Seni deli edeceğim. Senin paranı yiyeceğim, sen erkek misin’ dedi. Tartışmanın ardından bilgisayarı kapattı. Beni ısırdı. Kendimi kaybettim ve mutfağa gidip ekmek bıçağını aldım. Oğlum C. gürültüye uyandı. Eşim oğluma ’polisi ara, anneaneni ara’ dedi. Daha sonra öfke ile eşime vurduğumu hatırlıyorum. İkinci bıçağı ne zaman kullandım hatırlamıyorum. Ben 18 yıl önce şizofreni teşhisi ile Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüm. O zamandan beri ilaç kullanıyorum.”

Ahmet Candan, ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

About the author

admin

View all posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir